Kao deo aktivnosti na TEMPUS projektu SHESPSS odrzan je jednodnevni seminar posvecen aktivnom ucenju 23. marta 2017. na Fakultetu politickih nauka. Radionice su vodili predavaci sa partnerskih univerziteta iz inostranstva (University College Zealand, University of Catania, Institute of Education, University of London). Polaznici su bili nastavnici, clanovi tima univerziteta iz Srbije, izvodjaci kurseva na programina u oblasti socijalne politike i socijalnog rada.

action_learning_workshop_belgrade_1

action_learning_workshop_belgrade_2

action_learning_workshop_belgrade_3

Osnovna namena ove obuke jeste da se unapredi nastava na novootvorenim programima  kroz dijalog, timski rad,  prenosenje znanja i razmenu iskustva clanova timova partnerskih institucija. U kreativnoj atmosferi i kroz interakciju nastavnici koji  ce izvoditi nastavu na kursevima u okviru novih kurikuluma razmenili su postojeca iskustva i usvojili nova znanja u oblasti metodike i elemenata aktivnog ucenja.

Za ostale detalje pogledajte Agendu radionice.