Promocija zbornika "Istraživanja u oblasti socijalnog rada, socijalne zaštite i socijane politike" održana je 1. 12 2015. na Filozofskom fakutetu u Novom Sadu pred prepunom salom. Na promociji je govorila koordinatorka projekta prof. dr Jelisaveta Todorović sa Univerziteta u Nišu koja je objavljivanje zbornika  stavila u širi kontekst rada na TEMPUS projektu SHESPSS. Ostali govornici su bili iz redova urednika (Zorica Kuburić, Marija Zotovič, Marko Škorić, Aleksej Kišjuhas), recenzenata (Nevenka Žegarac, Slađana Zuković, Natalija Perišić)kao i predstavnica praktičara iz oblasti kojima je zbornik delimično namenjen.

novi_sad_1
novi_sad_2
novi_sad_3

Na promociji je bilo moguće preliminarno se upoznati sa sadržajem  zbornika koji je podeljen u tri celine i sadrži teorijske,metodološke,  priloge zasnovane na empirijskoj evidenciji, kao i  i one koji prikazuju neke tehnike i metode rada u obasti socijalnog rada. U svetlu napora Univerziteta u Nišu i Novom Sadu da ustanove BA i Ma programe u oblasti socijalnog rada i socijalne poitike, kao i Univerziteta u Beogradu da inovira postojeće programe, zbornik se može posmatrati kao koristan nastavni materijal i uputstvo za rad profesionalaca u ovim oblstima.

novi_sad_4
novi_sad_5